Балсами ❤️ - маски за коса

.
2024

Светот каталог на производи и прибор за професионални фризери
Балсами - маски за коса

PRODUCTS N°: 69
Maryser - ALDO FORTE

Maryser
ALDO FORTE

третман капиларна реструктуирање сервисер. Поради особености на неговата формула развива интенз...

третман капиларна реструктуирање сервисер. Поради особености на неговата формула развива интенз...
НОВИ СУВА ДОПОЛНУВАЊЕ Хидратантна маска ™ - AVEDA

НОВИ СУВА ДОПОЛНУВАЊЕ Хидратантна маска ™
AVEDA

помага да се запечати живец и обезбедување на интензивна хидратација, оставајќи на косата мека и ...

помага да се запечати живец и обезбедување на интензивна хидратација, оставајќи на косата мека и ...
ЗОК ГРИЖА - BAREX

ЗОК ГРИЖА
BAREX

DETANGLING Крим Анти - CRESPO Крем инстант detangling и мазнење акција, особено ефективни за коса тешко да се т...

DETANGLING Крим Анти - CRESPO Крем инстант detangling и мазнење акција, особено ефективни за коса тешко да се т...
ЗОК ГРИЖА - BAREX

ЗОК ГРИЖА
BAREX

реструктуирање маска - сува и кршливи коса Реструктуирање и навлажнувачки крем за многу кршливи ...

реструктуирање маска - сува и кршливи коса Реструктуирање и навлажнувачки крем за многу кршливи ...
BIOHAIR професионални линија - BIOHAIR

BIOHAIR професионални линија
BIOHAIR

СЈАЈ млеко млеко навлажнувачки анти- frizz Млеко за коса навлажнувачки и анти-статички анти- frizz ефе...

СЈАЈ млеко млеко навлажнувачки анти- frizz Млеко за коса навлажнувачки и анти-статички анти- frizz ефе...
Црна професионални линија - BLACK

Црна професионални линија
BLACK

КАПИЛАРНА маска ЗАЈАКНУВАЊЕ за девитализирани коса - volumizing ефект Спречува деструктивен ефект на...

КАПИЛАРНА маска ЗАЈАКНУВАЊЕ за девитализирани коса - volumizing ефект Спречува деструктивен ефект на...
SOULGLOW - by D. FALENGREEN

SOULGLOW
by D. FALENGREEN

уред балсам за секојдневна употреба Негување мелем која содржи растителни екстракти за секојдн...

уред балсам за секојдневна употреба Негување мелем која содржи растителни екстракти за секојдн...
Sevbalsamol Две фаза без испирање - CALMAR

Sevbalsamol Две фаза без испирање
CALMAR

реструктуирање. Уред. Detangling. За заштита на бојата на косата, слаба коса и да се третираат. Употреба...

реструктуирање. Уред. Detangling. За заштита на бојата на косата, слаба коса и да се третираат. Употреба...
SEVBALSAMOL НОРМАЛНО - CALMAR

SEVBALSAMOL НОРМАЛНО
CALMAR

уред и лосион за сите типови коса уред уред Голема detangling погоден за сите типови коса која го дава...

уред и лосион за сите типови коса уред уред Голема detangling погоден за сите типови коса која го дава...
СОПСТВЕН - DOTT. SOLARI

СОПСТВЕН
DOTT. SOLARI

Интензивна маска со непосреден ефект без испирање спреј врз основа Shea путер и Keratinaе уникатен прои...

Интензивна маска со непосреден ефект без испирање спреј врз основа Shea путер и Keratinaе уникатен прои...
негување балсам - DOTT. SOLARI

негување балсам
DOTT. SOLARI

крем -базирани уред Shea путер и кератин. Тоа moisturizes косата и поправки нив, особено по хемиски третма...

крем -базирани уред Shea путер и кератин. Тоа moisturizes косата и поправки нив, особено по хемиски третма...
лИНИЈА климатизери - EMMEDICIOTTO

лИНИЈА климатизери
EMMEDICIOTTO

01 СЕКОЈ ДЕН балсам Мека крем за да го хранат косата на дневна основа, како што се кожа. На растител...

01 СЕКОЈ ДЕН балсам Мека крем за да го хранат косата на дневна основа, како што се кожа. На растител...
влажна ПОПРАВКИ - FRAMESI

влажна ПОПРАВКИ
FRAMESI

остави во уред балсам без плакнење Многу повеќе од уред, крем што detangles и омекнува косата веднаш. ...

остави во уред балсам без плакнење Многу повеќе од уред, крем што detangles и омекнува косата веднаш. ...
RICREMA - FRAMESI

RICREMA
FRAMESI

Хидратантна маска Реструктуирање универзална што го спречува дехидрација и темелно reconditions влак...

Хидратантна маска Реструктуирање универзална што го спречува дехидрација и темелно reconditions влак...
МАСКА Argan 13 / М - HELEN SEWARD

МАСКА Argan 13 / М
HELEN SEWARD

Длабоко ја храни со негување и ресторативна. Нејзините мазнење ја подобрува состојбата на влакна ...

Длабоко ја храни со негување и ресторативна. Нејзините мазнење ја подобрува состојбата на влакна ...
Argan спреј маска 13 / F - HELEN SEWARD

Argan спреј маска 13 / F
HELEN SEWARD

маска спрејови 10 во 1Argan масло и био- комплекс Glossyliance. Неговата формуламногу разноврснануди бројни...

маска спрејови 10 во 1Argan масло и био- комплекс Glossyliance. Неговата формуламногу разноврснануди бројни...
Про- Години маска - INEBRYA

Про- Години маска
INEBRYA

маска Про- Години Argan масло . Идеален за боја третирани коса, досадна и безживотно, detangles и омекнува...

маска Про- Години Argan масло . Идеален за боја третирани коса, досадна и безживотно, detangles и омекнува...
боја маска - INEBRYA

боја маска
INEBRYA

Маска за коса боја или означени коса. Тоа храни косата исцрпени и истакна, фаворизирање на одржув...

Маска за коса боја или означени коса. Тоа храни косата исцрпени и истакна, фаворизирање на одржув...
Т- сува шампон - INEBRYA

Т- сува шампон
INEBRYA

Негување Шампон за сува коса, frizzy и да се третираат со свила протеини и пченица. Донирајте мекост ...

Негување Шампон за сува коса, frizzy и да се третираат со свила протеини и пченица. Донирајте мекост ...
Сува Т- маска - INEBRYA

Сува Т- маска
INEBRYA

Негување маска за сува, frizzy и да се третираат . Тоа храни, штити и тонови на косата, давајќи блесне ...

Негување маска за сува, frizzy и да се третираат . Тоа храни, штити и тонови на косата, давајќи блесне ...
мазнење маска - INEBRYA

мазнење маска
INEBRYA

Мазнење маска . Го олеснува мазнење кадрава коса и непослушните, играат многу добро detangling и омекн...

Мазнење маска . Го олеснува мазнење кадрава коса и непослушните, играат многу добро detangling и омекн...
volumizing Климатик - INEBRYA

volumizing Климатик
INEBRYA

volumizing балсам за фино коса и без тон . Ефикасно detangles косата без тежат надолу. Додава волумен на кор...

volumizing балсам за фино коса и без тон . Ефикасно detangles косата без тежат надолу. Додава волумен на кор...
навивам маска - INEBRYA

навивам маска
INEBRYA

маска за кадрава, брановидна и permed. Млеко Збогатен со пантенол и Gardenia, ефикасно detangles и moisturizes коса...

маска за кадрава, брановидна и permed. Млеко Збогатен со пантенол и Gardenia, ефикасно detangles и moisturizes коса...
Длабоко Reconstructor маска - INEBRYA

Длабоко Reconstructor маска
INEBRYA

маска за длабоко и густа медиум коса . Продира и реконструира од структурата на оштетена коса, ист...

маска за длабоко и густа медиум коса . Продира и реконструира од структурата на оштетена коса, ист...
ВОЛУМЕН КРЕМ - INTERCOSMO

ВОЛУМЕН КРЕМ
INTERCOSMO

Крем volumizing својства омекнувачи и балсами, кои се грижи за живец ослабени со четка. Совршен за упот...

Крем volumizing својства омекнувачи и балсами, кои се грижи за живец ослабени со четка. Совршен за упот...
ДНЕВЕН балсам - INTERCOSMO

ДНЕВЕН балсам
INTERCOSMO

Дневен Климатик е на мелем ефект за екстремни мекост и мазна непослушните коса. Нејзините специфи...

Дневен Климатик е на мелем ефект за екстремни мекост и мазна непослушните коса. Нејзините специфи...
Liding ГРИЖА Curl Магијата љубовник Крем - KEMON

Liding ГРИЖА Curl Магијата љубовник Крем
KEMON

уред крем што detangles без испирање, обезбедува мека, свиленкаста на допир и контрола статични коса к...

уред крем што detangles без испирање, обезбедува мека, свиленкаста на допир и контрола статични коса к...
Liding ГРИЖА Магијата Климатик - KEMON

Liding ГРИЖА Магијата Климатик
KEMON

Со додавање на Алое Вера и УВ филтри, е мека крем уред кој обезбедува максимална чувствителност на...

Со додавање на Алое Вера и УВ филтри, е мека крем уред кој обезбедува максимална чувствителност на...
GLAM БОЈА Напредно - LA BIOSTHETIQUE

GLAM БОЈА Напредно
LA BIOSTHETIQUE

Biosthetique разви GLAM БОЈА Напредно производ кој прави косата повеќе мека и миризлива, обезбедувајќи бр...

Biosthetique разви GLAM БОЈА Напредно производ кој прави косата повеќе мека и миризлива, обезбедувајќи бр...
ОРГАНСКИ портокалова боја уред - LABEL.M

ОРГАНСКИ портокалова боја уред
LABEL.M

портокал цвет Климатик има нежна формулација навлажнувачки специјално за тенка коса и опоен мири...

портокал цвет Климатик има нежна формулација навлажнувачки специјално за тенка коса и опоен мири...
ОРГАНСКИ Lemongrass уред Moisturising - LABEL.M

ОРГАНСКИ Lemongrass уред Moisturising
LABEL.M

Органски Moisturising Lemongrass Климатик збогатен со ригорозни нивоа на сертифицирани органски состојки * ...

Органски Moisturising Lemongrass Климатик збогатен со ригорозни нивоа на сертифицирани органски состојки * ...
Состојба: мед и овес балсам - LABEL.M

Состојба: мед и овес балсам
LABEL.M

мед и овес Климатик ефективни уред кој не тежат надолу на косата, содржи мед, екстракти од овес, ал...

мед и овес Климатик ефективни уред кој не тежат надолу на косата, содржи мед, екстракти од овес, ал...
Возраст пркосејќи им ТЕРАПИЈА балсам - LABEL.M

Возраст пркосејќи им ТЕРАПИЈА балсам
LABEL.M

Ова уред, без сулфати, ја враќа, подмладува и plumps косата и е создаден за да брзо се претвори ослабен...

Ова уред, без сулфати, ја враќа, подмладува и plumps косата и е создаден за да брзо се претвори ослабен...
Состојба: ИНТЕНЗИВНИ маска - LABEL.M

Состојба: ИНТЕНЗИВНИ маска
LABEL.M

Интензивна маска содржи трици, памук семе, рата путер и cupuaçu Амазон да длабоко влогови и реструкту...

Интензивна маска содржи трици, памук семе, рата путер и cupuaçu Амазон да длабоко влогови и реструкту...
Состојба: мента ТРЕТМАН - LABEL.M

Состојба: мента ТРЕТМАН
LABEL.M

пеперминт третман збогатен со мента стимулира скалпот и промовира протокот на крв во фоликулите ...

пеперминт третман збогатен со мента стимулира скалпот и промовира протокот на крв во фоликулите ...
Состојба: БОЈА ПРЕСТОЈ балсам - LABEL.M

Состојба: БОЈА ПРЕСТОЈ балсам
LABEL.M

Боја Останете Климатик содржи маслото од јојоба, хидролизирани свила, алое вера и сончоглед екстр...

Боја Останете Климатик содржи маслото од јојоба, хидролизирани свила, алое вера и сончоглед екстр...
Состојба: Moisturising балсам - LABEL.M

Состојба: Moisturising балсам
LABEL.M

Moisturising Климатик содржи алое, ехинацеа екстракт и црна рибизла дека влогови, додека соја протеин и ...

Moisturising Климатик содржи алое, ехинацеа екстракт и црна рибизла дека влогови, додека соја протеин и ...
Состојба: секојдневие СЈАЈ балсам - LABEL.M

Состојба: секојдневие СЈАЈ балсам
LABEL.M

Дневен Блесок Климатик негување мазнење ефект и ефективна detangling. На fluttering косата се само сеќавање...

Дневен Блесок Климатик негување мазнење ефект и ефективна detangling. На fluttering косата се само сеќавање...
Состојба: остави во уред - LABEL.M

Состојба: остави во уред
LABEL.M

Остави -Во Климатик дава мекост и го зајакнува сите типови коса, ги неутрализира ефектите од стати...

Остави -Во Климатик дава мекост и го зајакнува сите типови коса, ги неутрализира ефектите од стати...
Состојба: ИНТЕНЗИВНИ ПОПРАВКИ балсам - LABEL.M

Состојба: ИНТЕНЗИВНИ ПОПРАВКИ балсам
LABEL.M

Интензивна ПОПРАВКА Климатик обезбедува ефикасен правен лек за сериозно оштетена коса поради сл...

Интензивна ПОПРАВКА Климатик обезбедува ефикасен правен лек за сериозно оштетена коса поради сл...
балсам - MIX-UP

балсам
MIX-UP

со праска екстракт и масло од сладок бадем Измеша негување крем е навлажнувачки и климатизација о...

со праска екстракт и масло од сладок бадем Измеша негување крем е навлажнувачки и климатизација о...
реструктуирање маска - MOROCCANOIL

реструктуирање маска
MOROCCANOIL

Реструктуирање маска е третман ревитализација трае 5-7 минути брзо реструктуирање на косата слаби...

Реструктуирање маска е третман ревитализација трае 5-7 минути брзо реструктуирање на косата слаби...
Маска навлажнувачки ефект светлина - MOROCCANOIL

Маска навлажнувачки ефект светлина
MOROCCANOIL

коса им е потребна дополнителна мекост корист од овој возбудливо времетраењето на третманот од 5 ...

коса им е потребна дополнителна мекост корист од овој возбудливо времетраењето на третманот од 5 ...
ИНТЕНЗИВНИ Хидратантна маска - MOROCCANOIL

ИНТЕНЗИВНИ Хидратантна маска
MOROCCANOIL

коса им е потребна дополнителна мекост корист од овој возбудливо времетраењето на третманот од 5 ...

коса им е потребна дополнителна мекост корист од овој возбудливо времетраењето на третманот од 5 ...
РАКА ТЕРАПИЈА - NYCE

РАКА ТЕРАПИЈА
NYCE

крем врз основа на природни активни елементи роден од најнапредните научни истражувања во нашите...

крем врз основа на природни активни елементи роден од најнапредните научни истражувања во нашите...
П.н.е. СОНЦЕТО СЕ ЧУВА крем третман - SCHWARZKOPF

П.н.е. СОНЦЕТО СЕ ЧУВА крем третман
SCHWARZKOPF

moisturizes во длабочина и враќа на соодветно ниво на хидратација. Помага во заштита од слободните ради...

moisturizes во длабочина и враќа на соодветно ниво на хидратација. Помага во заштита од слободните ради...
ESSENSITY - SCHWARZKOPF

ESSENSITY
SCHWARZKOPF

волумен крем Тоа дава инстант волумен и контролира електростатско ефект. Со биолошките видови, к...

волумен крем Тоа дава инстант волумен и контролира електростатско ефект. Со биолошките видови, к...
хидратација климатик - SELECTIVE

хидратација климатик
SELECTIVE

Благодарение на вредни средства одредена содржина во иновативни флукс ONcare Hydraflux и Vitaflux, врши длаб...

Благодарение на вредни средства одредена содржина во иновативни флукс ONcare Hydraflux и Vitaflux, врши длаб...
пРОТЕИН КРЕМ - SH-RD

пРОТЕИН КРЕМ
SH-RD

третирани и истакна косата маска Маска со рузмарин и витамини за коса истакна и оштетени од факт...

третирани и истакна косата маска Маска со рузмарин и витамини за коса истакна и оштетени од факт...
Нега и ѕвезденото - SHOT

Нега и ѕвезденото
SHOT

нега и ѕвезденото не користи сурфактанти смета канцерогени (СЛС и SLES), има формула богата со прир...

нега и ѕвезденото не користи сурфактанти смета канцерогени (СЛС и SLES), има формула богата со прир...
Мелем на лен семиња - STRUKTIS

Мелем на лен семиња
STRUKTIS

Откажи електростатско ефект преку олеснување на стил. Тоа ја храни и реструктурира влакна на коса...

Откажи електростатско ефект преку олеснување на стил. Тоа ја храни и реструктурира влакна на коса...
ЗДРАВО мелем Рефлекс - TECHNIQUE

ЗДРАВО мелем Рефлекс
TECHNIQUE

Донирајте интензитет рефлексии и дава сјај на косата. Тоа омекнува кутикулите на косата, додека н...

Донирајте интензитет рефлексии и дава сјај на косата. Тоа омекнува кутикулите на косата, додека н...
КРЕВЕТ ГЛАВАТА ВОСКРЕСЕНИЕ балсам - TIGI HAIRCARE

КРЕВЕТ ГЛАВАТА ВОСКРЕСЕНИЕ балсам
TIGI HAIRCARE

противотров за бројот 3 градскиот живот: да дише врати животот во косата. Оваа формула се фокусира ...

противотров за бројот 3 градскиот живот: да дише врати животот во косата. Оваа формула се фокусира ...
КРЕВЕТ ГЛАВАТА уред RECHARGE - TIGI HAIRCARE

КРЕВЕТ ГЛАВАТА уред RECHARGE
TIGI HAIRCARE

А супер - моќен уред богата со антиоксиданси и витаминисо која треба да се постигне неверојатни ре...

А супер - моќен уред богата со антиоксиданси и витаминисо која треба да се постигне неверојатни ре...
КРЕВЕТ ГЛАВАТА уред ELASTICATE - TIGI HAIRCARE

КРЕВЕТ ГЛАВАТА уред ELASTICATE
TIGI HAIRCARE

суперсила Климатик за силна коса која не се скрши, спречува коса оштетување, мекост и ја зајакнува...

суперсила Климатик за силна коса која не се скрши, спречува коса оштетување, мекост и ја зајакнува...
КРЕВЕТ ГЛАВАТА еп ВОЛУМЕН балсам - TIGI HAIRCARE

КРЕВЕТ ГЛАВАТА еп ВОЛУМЕН балсам
TIGI HAIRCARE

дава волумен на косата и дебелината вкупно сензуална леснотија. А volumizing уред кој создава експлози...

дава волумен на косата и дебелината вкупно сензуална леснотија. А volumizing уред кој создава експлози...
Catwalk - TIGI HAIRCARE

Catwalk
TIGI HAIRCARE

издувам мелем А уред што го прави косата мека и сјајна, додека зачувување на природните полнотат...

издувам мелем А уред што го прави косата мека и сјајна, додека зачувување на природните полнотат...
мАСКА SALVACOLORE - VITALCARE

мАСКА SALVACOLORE
VITALCARE

за коса со боја Оваа слика е третман зајакнување со силикони, кој ги штити и ревитализира обоена ...

за коса со боја Оваа слика е третман зајакнување со силикони, кој ги штити и ревитализира обоена ...
крем маска - WALAND

крем маска
WALAND

маска киселина рНзатвора крлушките на живецсе враќа на косата на вистинското ниво на хидратација...

маска киселина рНзатвора крлушките на живецсе враќа на косата на вистинското ниво на хидратација...
MILK_SHAKE климатизери - Z.ONE

MILK_SHAKE климатизери
Z.ONE

одржувач уред БОЈА Заштитни и навлажнувачки балсам за коса coloratiCondiziona коса со боја одржување на о...

одржувач уред БОЈА Заштитни и навлажнувачки балсам за коса coloratiCondiziona коса со боја одржување на о...
MILK_SHAKE ПРИРОДЕН млеко маска - Z.ONE

MILK_SHAKE ПРИРОДЕН млеко маска
Z.ONE

маска третман природни млеко маска е специфична за сува или оштетена коса. Протеинот се состои од ...

маска третман природни млеко маска е специфична за сува или оштетена коса. Протеинот се состои од ...
MILK_SHAKE природна база маска - Z.ONE

MILK_SHAKE природна база маска
Z.ONE

се состои во база на уред збогатен со масла од авокадо и ориз, мед и овошје екстракти, специјални н...

се состои во база на уред збогатен со масла од авокадо и ориз, мед и овошје екстракти, специјални н...
MILK_SHAKE АКТИВНИ јогурт маска - Z.ONE

MILK_SHAKE АКТИВНИ јогурт маска
Z.ONE

Еден богат уред маска создаден за да го негуваат и состојбата на косата природни, обоени и малку с...

Еден богат уред маска создаден за да го негуваат и состојбата на косата природни, обоени и малку с...
MILK_SHAKE АКТИВНИ млеко маска - Z.ONE

MILK_SHAKE АКТИВНИ млеко маска
Z.ONE

Еден богат реструктуирање маска создаден за да јадев и зајакнување на сува или оштетена коса. Одл...

Еден богат реструктуирање маска создаден за да јадев и зајакнување на сува или оштетена коса. Одл...

X